Uslugi

Co to jest zasiedzenie nieruchomości?

Zasiedzeniem nieruchomości nazywamy nabyciem prawa własności związanym z upływem czasu. Następuje ono z mocy prawa, co oznacza, iż zasiedzenie następuje po spełnieniu ustawowych przesłanek.

W odniesieniu do własności nieruchomości zgodnie z art. 172 ust. 1 Kodeksu Cywilnego posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od 20 lat jako posiadacz samoistny w dobrej wierze, natomiast jako posiadacz samoistny w złej wierze, okres zasiedzenia wynosi 30 lat.

Przez pojęcie posiadacz samoistny rozumiemy sytuację w której ktoś włada rzeczą jak właściciel i traktuje ją jako swoją własność, czyli faktycznie ją posiada i wyraża zamiar wykonywania w stosunku do niej uprawnień właściciela.

Jakie czynności wykonuje geodeta?

Do wykonania mapy do zasiedzenia potrzebujemy od zleceniodawcy informacji gdzie dana działka jest położona oraz jaki jest jej numer ewidencyjny. Po uzyskaniu tych informacji oraz przyjęciu zlecenia zgłaszamy pracę w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pozyskujemy wszelkie materiały konieczne do wykonania mapy do zasiedzenia.

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie wywiadu terenowego względem istniejących znaków granicznych jak również osnowy geodezyjnej zachowanej z czasów zakładania ewidencji gruntów.

Dodatkowo zostaje zamierzona istniejące sytuacja na gruncie oraz inne istotne w sprawie szczegóły terenowe takie jak zasięg powierzchni gruntu podlegający zasiedzeniu, które zostają wkreślone na mapę wynikową.

Następnie zostaje sporządzony operat techniczny z czynności zawierający kompletne obliczenia, szkice oraz materiały źródłowe dotyczące przedmiotowej działki wraz z raportami pomiarowymi i opracowaną mapą. Cała dokumentacja zostaje przekazana do kontroli w ODGiK.

Po pozytywnej kontroli operatu technicznego wykupujemy uwierzytelnione mapy do zasiedzenia.

Co otrzymuje zleceniodawca?

Uwierzytelnione (posiadające pieczęć urzędową) mapy do zasiedzenia.

Ile trwa wykonanie mapy zasiedzenia?

W zależności od danych którymi dysponuje ewidencja gruntów dotyczących przedmiotowej działki oraz ze względu na obłożenie pracy w Naszym Biurze jak i kontroli w ODGK (w zależności od Ośrodka kontrola operatów trwa od 2 tygodni do 2 miesięcy) wszelkie czynności dotyczące wykonania mapy trwają minimum 3 miesiące.

Opinie naszych klientów

Dążymy do tego aby stale podnosić jakość naszych usług

Chciałbyś wyrazić swoją opinię na temat współpracy z nami? Prześlij do nas wiadomość na adres geodetadaleszyce@gmail.com

Profesjonalne podejscie do klienta .... Szybka sprawna i rzetelna obsługa ... Polecam ...

Grzegorz Walczak - Huta Nowa gm. Bieliny

Firma godna polecenia. Usługa wykonana bardzo profesjonalnie. Skrupulatne trzymanie się ustalonych terminów. Dobry kontakt. Precyzyjne wyznaczenie punktów w terenie.

Piotr Kosela - Cisów gm. Daleszyce

Pełen profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie. Firma godna polecenia.

Karolina Borek - Daleszyce

Solidna firma dokładna i terminowa, dobry kontakt z klientem :) Polecam.

Damian Biernacki - Psary Podłazy gm.Bodzentyn

Polecam! Bardzo profesjonalna i przyjazna obsługa. Wszystko zgodnie z ustaleniami.

Dariusz Wołczyk - Brzechów gm. Daleszyce

Jestem bardzo zadowolony z usług, pełny profesjonalizm i kultura. Serdecznie polecam.

pseudonim grzybek - Danków gm. Daleszyce

Dziękuję za profesjonalną pomoc z odnalezieniu błędu w poprzednim 10 letnim pomiarze i wytyczeniu działki. Dziękuję za doradztwo w zakresie papierologi. Z 100% pewnością polecam każdemu tą firmę, kto nie chce się martwić o dokładność i fachowość pomiarów. 

Mateusz Kowalik - Suków gm. Daleszyce

Jestem bardzo zadowolony z usługi geodezyjnej wykonanej przez Państwa Borek. Poprosiłem o pomiary w lipcu 2019. Pomiary rzeczywiste w terenie odbyly sie 20.09.19r. z udziałem stron. Decyzje o przyjeciu operatu geodezyjnego otrzymałem ze Starostwa Skarżysko Kam.17.10.19r. Prace wykonane rzetelnie, bardzo dokładnie, polecam. Nigdy nie monitowałem zawsze Pani Sylwia informowała mnie o kolejnych etapach czynności geodezyjnych. 

Marek Drapala - Występa gm. Łączna

Serdecznie polecam,pełen profesjonalizm i kompleksowość. Doprowadzenie sprawy do końca. Jestem bardzo zadowolona z pracy Państwa Geodetów,dlatego ich polecam. ;)) Dodatkowy plus,to że mogę zawsze dzwonić i pytać ;) i zawsze uzyskam pomoc :)

Klaudia Stępnik Kuśmierz - Daleszyce

Skontaktuj się z nami

masz pytania? zadzwoń do nas
Point
GEODEZJA Karol BOREK
Brzechów 56A
26-021 Daleszyce k/miasta Kielce
NIP 657-259-28-55
geodetadaleszyce@gmail.com
zobacz na mapie jak do nas dojechać

See