Uslugi

Co to jest wznowienie granic?

Wznowienie granic jest procedurą geodezyjną, która polega na odtworzeniu uszkodzonych, zniszczonych lub przesuniętych znaków granicznych dotyczących granicy prawnej danej nieruchomości w terenie.
Aby wykonać wznowienie granic konieczne jest istnienie dokumentów geodezyjnych, które jednoznacznie wyznaczają tą granicę. W przypadku braku takich dokumentów bądź gdy granica nigdy nie była ustalana wykonuje się procedurę ustalenia granic.

Jakie czynności wykonuje geodeta?

Aby podjąć się czynności Wznowienia/Wyznaczenia/Ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych potrzebujemy od właściciela przedmiotowej działki informacji gdzie dana działka jest położona oraz jaki jest jej numer ewidencyjny. Po uzyskaniu tych informacji oraz przyjęciu zlecenia zgłaszamy pracę w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pozyskujemy wszelkie materiały niezbędne do wykonania wznowienia/wyznaczenia czy ustalenia przebiegu granic działek ewidencyjnych.

Kolejnym etapem jest dokonanie niezbędnych obliczeń odtwarzających przebieg granic działki oraz przeprowadzenie wywiadu terenowego względem istniejących znaków granicznych jak również osnowy geodezyjnej zachowanej z czasów zakładania ewidencji gruntów. Po tak przygotowanym opracowaniu możemy wyznaczyć datę przeprowadzenia czynności geodezyjnych na gruncie oraz zawiadomić o nich pisemnie strony zainteresowane (właściciela działki oraz właścicieli działek sąsiednich).

Podczas czynności geodezyjnych na gruncie geodeta wznawia zniszczone bądź uszkodzone znaki graniczne oraz spisuje odpowiednie protokoły z wznowienia/ustalenia przebiegu granic.
Następnie zostaje sporządzony operat techniczny z procedury wznowienia/ustalenia granic zawierający kompletne obliczenia, szkice oraz materiały źródłowe dotyczące przedmiotowej działki. Cała dokumentacja zostaje przekazana do kontroli w ODGiK.

Po pozytywnej kontroli operatu technicznego wykupujemy uwierzytelnione kopie protokołów, które spisywane były na gruncie podczas czynności geodezyjnych.

Co otrzymuje zleceniodawca?

Po procedurze wznowienia/ustalenia granic zleceniodawca oprócz wiedzy gdzie w terenie przebiega granica jego nieruchomości oraz zastabilizowania punktów granicznych za pomocą betonowych graniczników (w przypadku zgody zainteresowanych stron), otrzymuje również uwierzytelnioną kopię protokołów spisywanych na gruncie podczas czynności.

Ile trwa procedura wznowienia/ustalenia granic?

W zależności od danych którymi dysponuje ewidencja gruntów dotyczących przedmiotowej działki oraz ze względu na obłożenie pracy w Naszym Biurze jak i kontroli w ODGK (w zależności od Ośrodka kontrola operatów trwa od 2 tygodni do 2 miesięcy) a także ze względu na przestrzeganie terminów zawiadomień wszelkie czynności dotyczące wznowienia/ustalenia granic trwają minimum 3 miesiące.

Opinie naszych klientów

Dążymy do tego aby stale podnosić jakość naszych usług

Chciałbyś wyrazić swoją opinię na temat współpracy z nami? Prześlij do nas wiadomość na adres geodetadaleszyce@gmail.com

Profesjonalne podejscie do klienta .... Szybka sprawna i rzetelna obsługa ... Polecam ...

Grzegorz Walczak - Huta Nowa gm. Bieliny

Firma godna polecenia. Usługa wykonana bardzo profesjonalnie. Skrupulatne trzymanie się ustalonych terminów. Dobry kontakt. Precyzyjne wyznaczenie punktów w terenie.

Piotr Kosela - Cisów gm. Daleszyce

Pełen profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie. Firma godna polecenia.

Karolina Borek - Daleszyce

Solidna firma dokładna i terminowa, dobry kontakt z klientem :) Polecam.

Damian Biernacki - Psary Podłazy gm.Bodzentyn

Polecam! Bardzo profesjonalna i przyjazna obsługa. Wszystko zgodnie z ustaleniami.

Dariusz Wołczyk - Brzechów gm. Daleszyce

Jestem bardzo zadowolony z usług, pełny profesjonalizm i kultura. Serdecznie polecam.

pseudonim grzybek - Danków gm. Daleszyce

Dziękuję za profesjonalną pomoc z odnalezieniu błędu w poprzednim 10 letnim pomiarze i wytyczeniu działki. Dziękuję za doradztwo w zakresie papierologi. Z 100% pewnością polecam każdemu tą firmę, kto nie chce się martwić o dokładność i fachowość pomiarów. 

Mateusz Kowalik - Suków gm. Daleszyce

Jestem bardzo zadowolony z usługi geodezyjnej wykonanej przez Państwa Borek. Poprosiłem o pomiary w lipcu 2019. Pomiary rzeczywiste w terenie odbyly sie 20.09.19r. z udziałem stron. Decyzje o przyjeciu operatu geodezyjnego otrzymałem ze Starostwa Skarżysko Kam.17.10.19r. Prace wykonane rzetelnie, bardzo dokładnie, polecam. Nigdy nie monitowałem zawsze Pani Sylwia informowała mnie o kolejnych etapach czynności geodezyjnych. 

Marek Drapala - Występa gm. Łączna

Serdecznie polecam,pełen profesjonalizm i kompleksowość. Doprowadzenie sprawy do końca. Jestem bardzo zadowolona z pracy Państwa Geodetów,dlatego ich polecam. ;)) Dodatkowy plus,to że mogę zawsze dzwonić i pytać ;) i zawsze uzyskam pomoc :)

Klaudia Stępnik Kuśmierz - Daleszyce

Skontaktuj się z nami

masz pytania? zadzwoń do nas
Point
GEODEZJA Karol BOREK
Brzechów 56A
26-021 Daleszyce k/miasta Kielce
NIP 657-259-28-55
geodetadaleszyce@gmail.com
zobacz na mapie jak do nas dojechać

See