Uslugi

Co to jest rozgraniczenie?

Rozgraniczenie jest postępowaniem przed organami państwowymi, które dokonuje się w celu ustalenia granic nieruchomości, w przypadku gdy stały się one sporne i nie ma możliwości dokonania sprawdzenia stanu prawnego.

Rozgraniczenie może być prowadzone w dwojaki sposób:

  1. W trybie administracyjnym, kiedy to o rozgraniczenie występuje się z wnioskiem do odpowiedniego Urzędu Miasta/Gminy i to ten Organ przeprowadza rozgraniczenie za pomocą upoważnionego geodety uprawnionego.
  2. W trybie sądowym, kiedy to o rozgraniczenie występujemy z wnioskiem do Sądu i dokumentację geodezyjną sporządza geodeta biegły sądowy.

Tryb sądowy następuje w wyniku zaskarżenia decyzji o rozgraniczeniu w trybie administracyjnym lub w gdy brak jest spisanego Aktu Ugody przed geodetą upoważnionym przez Miasto/Gminę do przeprowadzenia czynności.
W wyniku zakończenia postępowania rozgraniczeniowego, czy to w trybie administracyjnym czy w trybie sądowym powstaje granica prawna.

Jakie czynności wykonuje geodeta?

Po złożeniu wniosku o rozgraniczenie do Miasta/Gminy przez zainteresowaną rozgraniczeniem Strony postępowania, Miasto/Gmina upoważnia geodetę uprawnionego do przeprowadzenia czynności.

Aby podjąć się czynności rozgraniczenia działek ewidencyjnych zgłaszamy pracę w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pozyskujemy wszelkie materiały niezbędne do wykonania rozgraniczenia działek ewidencyjnych.

Kolejnym etapem jest dokonanie niezbędnych obliczeń odtwarzających przebieg granic działki oraz przeprowadzenie wywiadu terenowego względem istniejących znaków granicznych jak również osnowy geodezyjnej zachowanej z czasów zakładania ewidencji gruntów. Po tak przygotowanym opracowaniu możemy wyznaczyć datę przeprowadzenia czynności geodezyjnych na gruncie oraz wezwać na grunt Strony postępowania (właściciela działki oraz właścicieli działek sąsiednich).

Podczas czynności geodezyjnych na gruncie zostają wskazane przez geodetę granice działek pochodzące z dokumentacji geodezyjnej uzyskanej z ODGIK oraz wskazania zainteresowanych Stron.

Postępowanie przeprowadzane jest na podstawie Ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne z dnia 17 maja 1989r. oraz Rozporządzenia MSWiAoRiGŻ w sprawie rozgraniczenia nieruchomości.
Sporządzony operat techniczny z wyżej wymienionych czynności podlega ewidencji w ODGiK oraz po przekazaniu dokumentacji odpowiedniemu Organowi przeprowadzającemu Rozgraniczenie zostaje wydana Decyzja w sprawie.

Co otrzymuje zleceniodawca?

Zleceniodawca otrzymuje od Organu do którego złożył wniosek o rozgraniczenie (Miasto/Gmina) Decyzję o Rozgraniczeniu bądź Akt Ugody, jeżeli był spisany na gruncie.
W przypadku postępowania w trybie sądowym otrzymuje Postanowienie Sądu.

Ile trwa procedura rozgraniczenia nieruchomości?

Jest to bardzo indywidualna kwestia zależna od wielu czynników.
Rozgraniczenie to postępowanie długotrwałe, które zakończone w trybie administracyjnym może trwać kilka miesięcy, a w trybie sądowym nawet i lat.

Opinie naszych klientów

Dążymy do tego aby stale podnosić jakość naszych usług

Chciałbyś wyrazić swoją opinię na temat współpracy z nami? Prześlij do nas wiadomość na adres geodetadaleszyce@gmail.com

Profesjonalne podejscie do klienta .... Szybka sprawna i rzetelna obsługa ... Polecam ...

Grzegorz Walczak - Huta Nowa gm. Bieliny

Firma godna polecenia. Usługa wykonana bardzo profesjonalnie. Skrupulatne trzymanie się ustalonych terminów. Dobry kontakt. Precyzyjne wyznaczenie punktów w terenie.

Piotr Kosela - Cisów gm. Daleszyce

Pełen profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie. Firma godna polecenia.

Karolina Borek - Daleszyce

Solidna firma dokładna i terminowa, dobry kontakt z klientem :) Polecam.

Damian Biernacki - Psary Podłazy gm.Bodzentyn

Polecam! Bardzo profesjonalna i przyjazna obsługa. Wszystko zgodnie z ustaleniami.

Dariusz Wołczyk - Brzechów gm. Daleszyce

Jestem bardzo zadowolony z usług, pełny profesjonalizm i kultura. Serdecznie polecam.

pseudonim grzybek - Danków gm. Daleszyce

Dziękuję za profesjonalną pomoc z odnalezieniu błędu w poprzednim 10 letnim pomiarze i wytyczeniu działki. Dziękuję za doradztwo w zakresie papierologi. Z 100% pewnością polecam każdemu tą firmę, kto nie chce się martwić o dokładność i fachowość pomiarów. 

Mateusz Kowalik - Suków gm. Daleszyce

Jestem bardzo zadowolony z usługi geodezyjnej wykonanej przez Państwa Borek. Poprosiłem o pomiary w lipcu 2019. Pomiary rzeczywiste w terenie odbyly sie 20.09.19r. z udziałem stron. Decyzje o przyjeciu operatu geodezyjnego otrzymałem ze Starostwa Skarżysko Kam.17.10.19r. Prace wykonane rzetelnie, bardzo dokładnie, polecam. Nigdy nie monitowałem zawsze Pani Sylwia informowała mnie o kolejnych etapach czynności geodezyjnych. 

Marek Drapala - Występa gm. Łączna

Serdecznie polecam,pełen profesjonalizm i kompleksowość. Doprowadzenie sprawy do końca. Jestem bardzo zadowolona z pracy Państwa Geodetów,dlatego ich polecam. ;)) Dodatkowy plus,to że mogę zawsze dzwonić i pytać ;) i zawsze uzyskam pomoc :)

Klaudia Stępnik Kuśmierz - Daleszyce

Skontaktuj się z nami

masz pytania? zadzwoń do nas
Point
GEODEZJA Karol BOREK
Brzechów 56A
26-021 Daleszyce k/miasta Kielce
NIP 657-259-28-55
geodetadaleszyce@gmail.com
zobacz na mapie jak do nas dojechać

See