Co to jest inwentaryzacja powykonawcza?
Inwentaryzacja powykonawcza polega na pomiarze bezpośrednio w terenie wszystkich elementów inwestycji budowlanej i przestawieniu ich na mapie. Pomiary inwentaryzacyjne wykonuje się po zakończeniu danej inwestycji lub jeżeli mamy do czynienia z inwentaryzacją sieci uzbrojenia terenu lub innych elementów budowlanych które będą zasypane, pomiaru dokonujemy przed ich zakryciem.
Inwentaryzacja powykonawcza inwestycji budowlanej jest niezbędnym dokumentem dla inwestora w celu odbioru budynku.
Jakie czynności wykonuje geodeta?
Po przyjęciu zlecenia zgłaszamy pracę geodezyjną w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, oraz pozyskujemy materiały niezbędne do wykonania mapy z inwentaryzacji powykonawczej.
W uzgodnieniu z klientem dogodnego terminu jedziemy na miejsce inwestycji i przeprowadzamy pomiary niezbędne do wykonania aktualnej mapy.
Mając pomiar następuje opracowanie mapy z inwentaryzacji powykonawczej, która wraz z operatem technicznym zostaje przekazana do kontroli w ODGiK.
Po pozytywnej kontroli, gotowa mapa zostaje przekazana zleceniodawcy.
Co otrzymuje zleceniodawca?
Zleceniodawca otrzymuje mapę z inwentaryzacji powykonawczej w ustalonej liczbie sztuk a geodeta dokonuje wpisu w dzienniku budowy o zakończeniu budowy.
Przy inwentaryzacji powykonawczej sieci uzbrojenia terenu geodeta przekazuje zamawiającemu oprócz mapy również szkice z pomiaru powykonawczego niezbędne do odbiorów.
Ile trwa wykonanie mapy?
Realizacja zamówienia to ok. 2 tygodnie + czas oczekiwania na kontrolę w ODGK.
Po przekazaniu map geodeta dokonuje wpisu w dzienniku budowy.